Nieuwe partijen krijgen vaak het verwijt dat ze maar wat roepen zonder iets te onderbouwen of aan te geven hoe ze zaken willen financieren, dat ze geen oplossingen bieden. Het is voor een nieuwe partij lastig om inzicht te krijgen in alle financiële blunders die de huidige partijen bij de wisseling van de wacht achterlaten. We moeten nog maar afwachten welke lijken er nog in de kast zitten. PVA kan zonder die wetenschap geen gefundeerde financiële uitspraken doen.
Dat de financiële zaken in Almelo niet zo zijn als dat ze op het eerste gezicht lijken blijkt wel uit de recentelijk bekend geworden rol van diverse projectontwikkelaars. Samen met het zittende bestuur heeft men vergaande afspraken gemaakt waarvan de financiële pijn nog jaren gevoeld zal worden. Naast het hoe dan ook contractueel doorgaan van diverse zeer omstreden nieuwbouwplannen waar de meerderheid van de bevolking niet op zit te wachten.
De Partij Vrij Almelo is erg verontrust over onze Gemeentefinanciën mede door de diverse publicaties van registeraccountant Verhoef. www.leoverhoef.nl. Het heeft voor de PVA een hoge prioriteit om in deze financiële wanorde duidelijkheid te verschaffen en daarop gericht beleid te ontwikkelen.
Duidelijk is (voor Partij Vrij Almelo als buitenstaander) dat de broekriem moet worden aangehaald en het is een politieke keuze waar (en bij wie) de grootste pijn uiteindelijk geleden zal worden.
Als het aan de Partij Vrij Almelo ligt zal niet de gewone burger de grootste pijn lijden, maar diegenen die er ook het meeste baat bij hebben gehad in het verleden.
Het is ook wel erg makkelijk roepen dat nieuwe partijen geen oplossingen bieden. Als je bedenkt dat de gevestigde partijen er een grote puinhoop van hebben gemaakt, kun je ook concluderen dat ze zelf geen oplossingen hebben.
