
Asielmigratie: het mag wat kosten
De kloof tussen woorden en daden in het migratiedebat wordt steeds groter. Hebben we het over migratie, dan zijn politici veelal onbetrouwbaar. Keer op keer horen we ze harde taal uitslaan over minder migranten, en nooit komt er iets van terecht.
Hotels spelen een cruciale rol in de noodopvang, met Van der Valk als een prominente aanbieder. Hotels zijn flexibel inzetbaar en bieden snel capaciteit. Van der Valk factureert 250 en 270 euro per nacht per kamer aan het COA. Als particulier kun je vanaf 52 euro overnachten bij een van de Van der Valk-hotels. Inclusief ontbijt.
De getallen verduidelijken waarom veel hotels de laatste jaren ervoor kozen om vluchtelingen in plaats van toeristen in hun gebouwen te laten slapen. Met asielopvang is voor hen een ongelooflijk verdienmodel ontstaan.
De regering strooit met financiële bonussen voor gemeenten die de gevolgen van het falende immigratiebeleid van vier kabinetten Rutte op willen vangen. Het ravijnjaar 2026 komt er aan, zodat veel gemeenten het geld hard nodig hebben.
Gemeenten die zich meteen melden om extra opvangplekken voor asielzoekers te realiseren, krijgen een hogere uitkering dan gemeenten die dat later doen. In de eerste landelijke ronde krijgen gemeenten per aangeboden plek 2500 euro. Deze bedragen kunnen snel oplopen. Zo kan een ijverige gemeente die 500 extra plekken aanbiedt, rekenen op een bonus van één miljoen euro.
Voor gemeenten is dit interessant, want dit geld is vrij te besteden. Het hoeft dus niet naar de asielopvang te gaan. Als er daarna nog onvoldoende opvangplekken zijn, kunnen gemeenten in de tweede ronde een lagere bonus van 1500 euro per plek krijgen.
Ook vluchtelingenwerk heeft er als tegenstrever een zeer succesvol verdienmodel van gemaakt van het zo lang mogelijk begeleiden van zoveel mogelijk asielzoekers. Duidelijk is dat de Asielindustrie een goed verdienmodel is voor velen die zich met Asielzoekers bemoeien.
Partij Vrij Almelo


Facebook
Twitter