Partij Vrij Almelo
Dicht bij de burger
Bestuurders blind bij jacht op EU-geld
Categories: Zonder rubriek

Vanuit Huize Almelo keek je ooit diep de Gravenallee in. Deze historische jachtlaan is 3.5 kilometer lang en eindigt bij het Kanaal Almelo-Nordhorn

Er ligt geld op de plank, maar bijna de helft van de gemeenten weet de weg naar de Europese subsidiepotten niet te vinden. Van de 342 Nederlandse gemeenten hebben 159 Nederlandse gemeenten (waaronder Hengelo) de laatste jaren subsidie binnengehaald. Waarom vragen veel gemeenten, waaronder Almelo, geen geld in Europa aan?

Eén op de vijf gemeenten heeft zo’n groot begrotingsprobleem dat ze niet al hun taken kunnen uitvoeren, blijkt uit onderzoek. Door die tekorten hebben gemeenten geen ruimte meer voor andere belangrijke projecten. Daarin kan Europa een rol spelen, vertelt EU-subsidie deskundige Robert Smeets van ERAC (European Regional Affairs Council). Er valt voor elke gemeente wel wat te halen in Europa, vertelt Smeets.

Interessant: ERAC ziet dat ‘financieel zwakkere gemeenten’ de weg naar Europees geld relatief goed weten te vinden. Wat voor de Partij Vrij Almelo intussen wel duidelijk is geworden, doet onze gemeente Almelo geen enkele moeite om Europees geld binnen te harken, terwijl er in Brussel alleen al 5.6 miljard voor Nederland op de plank ligt.

Wat nog nodig is: een plan om dit te besteden. Van de bijna duizend Almelose ambtenaren die onze stad rijk is zal er toch wel eentje zijn die daar eens in kan duiken? Waarschijnlijk niet. Het ontbreekt onze gemeente aan onvoldoende kennis volgens de ambtenaar die we spraken tijdens een wandeling door (cultuurstad) Almelo.

Harry de Olde

PVA MOTIE: Herstel Gravenallee verworpen, 3 fracties voor, 29 fracties tegen.

De raad van de gemeente Almelo, in de vergadering bijeen op 7 november 2024.

De wens is wel eens vaker geuit. Het kwam er tot nu toe niet van, maar de wens is nietemin gebleven. Vandaar dat de Partij Vrij Almelo vandaag bij de behandeling van de programmabegroting in de gemeenteraad van Almelo, een motie indient waarin het college van B&W wordt verzocht een onderzoek te doen naar alle mogelijkheden om deze voor Almelo zo belangrijke verbinding te herstellen.

Overwegende:

  • dat het college de intentie heeft een autotunnel aan te leggen bij van Rechteren limpurgsingel ten hoogte van Preston Palace;
  • dat er ook al lang de wens bestaat om ook de Gravenallee te ondertunnelen, en dit uit het oogpunt van veiligheid, landschappelijke inbedding en natuur een positieve bijdrage levert;
  • dat er wellicht mogelijkheden zijn uit financieel en verkeerstechnisch oogpunt dit als één project te realiseren en hiervoor een aanvraag in Brussel in te dienen voor gelden uit de Europese subsidiepot.

Verzoekt het college:

  • in het licht van bovenstaade context dit nader te onderzoeken en de gemeenteraad op de hoogte te stellen over de haalbaarheid hiervan..

En gaat over tot de orde van de dag.

Foto: Partij Vrij Almelo

https://www.binnenlandsbestuur.nl/financien/rotterdam-succesvoller-brussel-dan-amsterdam?tid=TIDP1840388X23B2E36EABA44F119E3F9E578866E8EFYI5

Stem of voeg toe aan:

Comments are closed.