Bij deze enkele op- en aanmerkingen:
Onder het kopje ‘Financiële opgave punt 1 b op pagina 2 wordt gesproken over: ‘het verminderen van politieke ambtsdragers met 25%’. Dit betekent dus voor de gemeenteraad 25% minder raadsleden. Het is juist het aantal en de diversiteit die zorgt voor hoge kwaliteit van besluitvorming. Ook de verhoogde werkdruk gaat ten koste van democratische legitimiteit.
Het zal dus moeilijker worden voor de oppositie om een heldere analyse of second opinion te maken over bijvoorbeeld het gronduitgiftebeleid van het huidige college wat de Almelose samenleving al tientallen miljoenen aan belastinggeld heeft gekost.
Het voortdurend achter de marktfeiten aanhollen zoals weer eens bleek op pagina 4 met de exploitatielasten van de IISPA en de oorspronkelijk geraamde huuropbrengsten voor de commerciële ruimten bleken na langdurige leegstand uiteindelijk niet realistisch dus ernstig verliesgevend.
Pagina 6: Als gevolg van een rentevoordeel van de Veiligheidsregio zou er 80.000 euro terugvloeien naar Almelo. Dit zou reeds in april behandeld worden in het Algemeen Bestuur Veiligheidsregio. Het is nu 7 juni en wij vragen ons dan ook af hoe het er nu mee staat ?
Pagina 7: Vanwege de verwachte wisseling van college èn raad krijgt Almelo in 2014 te maken met meer kosten verkiezingen, zoals met name wachtgeld.
Dit is een onjuiste voorstelling van zaken! Uitsluitend wethouders zijn immers bevoordeeld met wachtgeld doch ‘gewone’ raadsleden zijn qua wachtgeld echter uitgesloten en mogen het zelf uitzoeken.
Pagina 10: “Wat betreft zorg en ondersteuning richten wij ons op de meest kwetsbare groepen” (einde citaat) Dit is op zich prima ! Het mag echter niet zo zijn dat er minder zorg en ondersteuning komt voor de hardwerkende Almeloër want die heeft immers ook genoeg zorgen tijdens de heersende recessie om op eigen kracht en zonder toeslagen en allerlei subsidies zijn hoofd boven water te houden.
Partij Vrij Almelo

Het algemeen belang blijkt te moeten wijken voor het eigen belang. Vandaar dat problemen niet opgelost worden, maar juist door die beleidswijzigingen toenemen…wegens dat eigenbelang. Je ziet dat men zelfs beleidswijzigingen wil doorvoeren terwijl men tegelijkertijd géén garantie durft te geven op de populistisch uitgesproken “goede” afloop van die beleidswijzigingen. Ik vind dat massamisleiding en massaoplichting. We hebben al vele jaren zulke beleidswijzigingen als “oplossing” moeten slikken. De nadelige en schadelijke gevolgen zijn het toetje die we daarbij voorgeschoteld krijgen….gevolgd door de enorme onbetaalbare rekening. Niet te pruimen! Het is schandalig dat men zulke beleidswijzigingen doordrukt terwijl men geen garantie durft te geven omdat men dat niet kan geven. Waarom dan tóch doordrukken? Niet vanwege het algemeen belang!!! De schade van zulk beleid neemt elk jaar enorm toe waarbij men de rekeningen daarvan doorschuift naar de bevolking. Spelen met andermans levens: daar schijnt de politiek heer en meester in te zijn. Dat is geen democratie meer, maar een schijndemocratie, geleid door vele schijnheiligen die een gekunstelde politieke meerderheid hebben samengesmeed om de eigen belangen te verdedigen…terwijl men daar tegelijkertijd het algemeen belang beschadigd.