
Geldverslindend asielbeleid
Almelo voelt zich beetgenomen door asielminister Marjolein Faber (PVV). De gemeente vangt veel meer asielzoekers op dan zij eigenlijk verplicht is. Bovendien is er sinds kort een tijdelijke opvang in de stad. Reden voor de minister om het aantal verplichte asielplekken voor Almelo flink omhoog te schroeven.
De Partij Vrij Almelo wil de deur op slot doen voor extra opvang van asielzoekers en niet meer op zoek te gaan naar extra locaties en opvang. De Partij Vrij Almelo stemde al eerder tegen het raadsbesluit van het college om 70 asielzoekers extra op te vangen in een leegstaand kantoor aan de Bellavistastraat.
Volgens de Partij Vrij Almelo voldoet Almelo al “ruimschoots” aan haar taakstelling voor opvang asielzoekers: “Waarom er dan nog meer opgevangen dienen te worden is voor de Partij Vrij Almelo niet inzichtelijk”, schreef onze partij aan het college van b & w”. “Er dient echter serieuzer naar het opnamevermogen en het draagvlak van de burger in onze gemeente te worden gekeken.”
Het wordt nu steeds duidelijker dat we een geldverslindend asielbeleid gaan voeren. In de Voorjaarsnota onderhandelingen die gedeeld is met de coalitie, staat dat de PVV-minister in 2027 3,494 miljard euro extra nodig heeft. Mede daardoor kan het kabinet geld uitgeven aan veel duurdere noodopvang in hotels en op cruiseschepen.
Ieder jaar kost de asielstroom 24 miljard euro staat in het PVV verkiezingsprogramma. De belofte die partijleider Wilders al jaren doet aan zijn kiezers dat de miljarden voor asielopvang beter naar andere zaken kunnen gaan, zoals zorg en koopkracht, kunnen wat ons betreft dus direct door de papierversnipperaar.
Na het akkoord over de Voorjaarsnota besteedde Wilders hier geen woord over. De leider is vooral blij dat het kabinet weer even vooruit kan ondanks alle dreigende taal over mogelijk nieuwe verkiezingen.
Partij Vrij Almelo
Foto, Parij Vrij Almelo
Beantwoording schriftelijke vragen PVA asielbeleid