Partij Vrij Almelo
Dicht bij de burger
Bezoek raad Almelo aan Indië, Kunsthal en Talentenfabriek

IMG_4739

De oude fabriekshal van Ten Cate

Op een steenworp afstand van het Almelose centrum ontstaat een nieuw stuk binnenstad; Indië. Het uitgestrekte fabriekcomplex van Koninklijke Ten Cate vormt voor Ter Steege Vastgoed een inspiratiebron bij de vernieuwing van deze locatie, met een bijzondere identiteit. Ter Steege transformeert dit 23 hectare grote terrein de komende jaren tot een dynamisch en eigentijds woon-, werk- en leefgebied.

Een aanzienlijk deel van de historische gebouwen blijft behouden en vormt een belangrijke drager voor het totale plan. Ook het bestaande groen blijft grotendeels gehandhaafd net als het historische wegenpatroon. De beeldbepalende watertoren wordt gerenoveerd, karakteristieke booggebouwen en sheddaken blijven behouden en krijgen een nieuwe functie. Aan de zuidzijde van het plan wordt het kanaal verbreed met zogenaamde waterbekkens. Hier komt  de verbinding met het centrum van Almelo.

Ook worden nieuwe elementen aan het Indië-terrein toegevoegd, waaronder voorzieningen in de oude booghallen en de Kunsthal, een nieuwe culturele instelling in Almelo. Indië is een aantrekkelijke woonlocatie door de combinatie van wonen en ontspannen. Bijvoorbeeld aan het stadsstrand of bij het water waar in de toekomst ook horeca te vinden zal zijn.

Bezoek raad

Op zaterdag 6 oktober 2012 bracht de raad een bezoek aan het Indië terrein, de Kunsthal en de Talentenfabriek.

Er werd gewandeld door het gebied 2 groepen langs o.a. de volgende locaties, inclusief bezichtiging:

– Kunsthal Twente;  voormalige Weverij en nu in gebruik voor culturele – en maatschappelijke activiteiten

– Industrieel erfgoed

– Haven Noordzijde 89;  broedplaats van 11 kunstenaars, die allen hun atelier voor deze gelegenheid open zullen stellen

– Talentenfabriek; die – na de officiële opening van 4 oktober – op deze dag  vanaf 12.00 uur een Open Dag houdt

IMG_4741

Fabriekshal  Ten Cate prachtig monument

IMG_4742

Ook de Partij Vrij Almelo  is voor behoud van ons cultureel erfgoed

IMG_4743

IMG_4747

IMG_4745

Fabriekshal Ten Cate Industrieel erfgoed

IMG_4746

Fabriekshal Ten Cate weverij

IMG_4750

Fabriekshal Ten Cate prachtige cultuur

IMG_4748

IMG_4753Indië terrein historisch gebouw

IMG_4752

Kunsthal ontwerp van kleding

IMG_4754

Kunsthal schilderkunst

IMG_4756

PVA voorzitter Rob Snijder

IMG_4758

Kunsthal kunst gemaakt van autobanden

IMG_4760

Talentenfabriek hal

IMG_4761

Talentenfabriek zang

IMG_4759

Talentenfabriek Disco

IMG_4762

Talentenfabriek Breakdance

IMG_4763

Een zeer interessante cultuurdag zit er op

Stem of voeg toe aan:

1 Comment to “Bezoek raad Almelo aan Indië, Kunsthal en Talentenfabriek”

  1. Baronesse Vanhepjeniks Totplukmekaal Zubedelstaf schreef:

    En nou maar hopen dat ze er daadwerkelijk iets van opgestoken hebben

Leave a Reply