Partij Vrij Almelo
Dicht bij de burger
Griekse katten Charly en Felix in Almelo herenigd: ‘Ze misten elkaar enorm’
Categories: Zonder rubriek

Felix

Charly

Felix en Charly zijn herenigd. Ze waren maatjes in een opvanghuis voor verwaarloosde katten in Griekenland. Felix vond een liefdevol thuis in Almelo maar miste Charly. Uit digitaal contact bleek dat dat verdriet wederzijds was. Gevolg: ook Charly is naar Almelo geëmigreerd.

Henk van Schuppen

Verslaggever Almelo

20 april 2026, 14:00

Het lijkt een script voor een tranentrekker uit een tekenfilm van Felix de Kat. Maar het is aandoenlijke realiteit bij Harry de Olde thuis (78). Het Almelose raadslid heeft zijn reputatie als dierenliefhebber onderstreept. „Deze katten kunnen niet zonder elkaar. Charly is door zijn verzorgers vanuit Griekenland overgebracht.”

Eenzaamheid na overlijden vrouw Trudy

Het kattenavontuur van Harry begon vorig jaar na de dood van zijn vrouw Trudy. „Ik werd gek van de stilte en eenzaamheid thuis. Mijn zus adviseerde mij weer een kat te nemen. Ik ging zoeken op internet en kwam bij Felix terecht. Zo’n lief beest. Ik wist alleen niet dat hij in een Griekse opvang verbleef. Van het één kwam het ander.”

De Almelose politicus belde Stichting Mirtos die adopties voor Griekse zwerfdieren faciliteert. Via die organisatie kwam Felix naar Almelo. De Olde: „Er bleef contact met de Griekse opvang van Maria en Spiros die thuis veertig katten verzorgen. Met foto’s, filmpjes en geluidsopnames kon je zien dat Felix en Charly elkaar misten.”

Charly en Felix zijn herenigd en hebben elkaar gevonden in Huize de Olde in Almelo.
Charly en Felix zijn herenigd en hebben elkaar gevonden in Huize de Olde in Almelo. © Harry de Olde

Vrijdag ontrolde zich de apotheose. Maria, Spiros en Charly vlogen van Griekenland naar Schiphol, waar Harry met compaan Bernhard Deuss de kat overnamen. Enkele uren later werden de 5-jarige roodharige Charly en de 4-jarige Europese korthaar Felix in Almelo weer bij elkaar gebracht.

Katten kijken elkaar uit de boom

Dat was eerst nog spannend. Maatjes of niet: katten kijken elkaar eerst uit de boom. Maar in het weekend hebben ze elkaar hervonden. „Maria en Spiros zijn in Amsterdam gebleven om zeker te weten dat het goed zou gaan met Charly en Felix”, aldus Harry de Olde.

Ze konden maandag met een gerust hart terugvliegen. „Ze vertrouwen mij dit toe en zien dat ik een dierenliefhebber ben. Ik ben uitgenodigd om naar Griekenland te komen. En zij willen naar Almelo komen.”

Dubbele adoptie als concrete stap tegen misstanden

Harry heeft een goed gevoel bij zijn dubbele kattenadoptie. „Ik ben met Trudy in Griekenland geweest en zag daar veel dierenmishandeling. Daar kan ik niet tegen. Katten die van terrassen worden geschop. Honden die in de hitte aan een ketting liggen. Ik wilde nooit meer naar Griekenland.”

Tegenwoordig wordt daar harder opgetreden tegen dierenkwelling. „Nadat ze bij een hotel een kat in een versnipperaar hadden gegooid staan er zware straffen op. Adopties worden goed geregeld. De dieren worden goed nagekeken en je moet ervoor tekenen dat het dier niet naar een asiel gaat.”

Stem of voeg toe aan:

Comments are closed.